Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

Wielka Liga Czytelników

 

        Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym  dla uczniów klas I-VIII "Wielka Liga Czytelników”.

        Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/20 przystąpiła do V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego pod nazwą „Wielka Liga Czytelników”.

        Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

REGULAMIN - pobierz

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU - pobierz

          


Lista książek klasy 1 -4

1. A001 - Kopciuszek, Hanna Januszewska

2. A002 - Baśnie, Hans Christian Andersen, tł. Cecylia Niewiadomska / Iwaszkiewicz

3. A021 - Wiersze, Julian Tuwim

4. A023 - Pilot i ja, Adam Bahdaj, 

5. A028 - Cudaczek Wyśmiewaczek, Julia Duszyńska

6. A027 - Anaruk, chłopiec z Grenlandii, Czesław Centkiewicz, tł. -

7. A029 - Dziecię elfów, Hans Christian Andersen, tł. Cecylia Niewiadomska

8. A037 - Asiunia, Joanna Papuzińska

9. A042 - Pan Kuleczka, Wojciech Widłak

10.  A038 - O psie, który jeździł koleją, Roman Pisarski, tł. 

11.  A044 - 120 Przygód Koziołka Matołka, K. Makuszyński, M. Walentynowicz, tł. -

12. A056 - Karolcia, Maria Krüger

13. A060 - Królewna, Jędrzejewska- Wróbel Roksana

14. A063 - Gdzie jesteś, Cukierku, Waldemar Cichoń

15. A069 - Dzieci z Bullerbyn, Astrid Lindgren, tł. Irena Szuch-Wyszomirska

16. A071 - Wiersze - część II, Julian Tuwim

17. A081 - Drzewo do samego nieba, Maria Terlikowska, tł. -

18. A088 - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szkoły, Widmark M., Willis H., tł. Barbara Gawryluk

19. A093 - Sposób na Elfa, Marcin Pałasz

20. A097 - Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Hugh Lofting, tł. Przemysław Piekarski


 

Lista książek klasy 5 -8

 

1. B002 - Tajemniczy ogród, Frances Hodgson Burnett, tł. J. Włodarkiewicz lub A. Staniewska

2. B010 - Duch starej kamienicy, Anna Onichimowska

3. B013 - Dynastia Miziołków, Joanna Olech

4. B023 - Władca Lewawu, Dorota Terakowska

5. B024 - Matylda, Roald Dahl, tł. Mariusz Arno Jaworowski

6. B027 - Legendy warszawskie, Artur Oppman

7. B015 - Pollyanna, Eleanor H. Porter, tł. Halina i Tomasz Evert lub Paweł Łopatka

8. B044 - Magiczne drzewo. Czerwone krzesło, Andrzej Maleszka

9. B019 - Mikołajek, Jean-Jacques Sempé i René Goscinny, tł. Tola Markuszewicz i Elżbieta Staniszkis

10. B043 - Noelka, Małgorzata Musierowicz

11. B053 - Wyspa mojej siostry, K. Ryrych

12. B055 - Akademia Pana Kleksa, Jan Brzechwa

13. B056 - Chłopcy z Placu Broni, F. Molnar, tł. Janina Mortkowiczowa

14. B063 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. T. 1: Złodziej Pioruna., Rick Riordan, tł. Agnieszka Fulińska

15. B067 - Mały Książę, Antoine de Saint- Exupéry, tł. Jan Szwykowski

16. B022 - Za niebieskimi drzwiami, Marcin Szczygielski

17. B103 - Quo vadis, Henryk Sienkiewicz

18. B083 - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Rafał Kosik

19. B087 - Cud chłopak, R. J. Palacio, tł. Maria Olejniczak – Skarsgard

20. B098 - Ania z Zielonego Wzgórza, Lucy Maud Montgomery, tł. Rozalia Bernsteinowa, lub tłumaczenie Doroty Kraśniewskiej

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Ważne strony