Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

KONKURS - Najpiękniejsze sukienki dla Matki Bożej i jej Syna

Utworzono dnia 09.06.2024

123. KONKURS - Najpiękniejsze sukienki dla Matki Bożej i jej Syna

Utworzono dnia 09.06.2024, 18:51


„Maryjo, Królowo Polski
  jestem przy Tobie,
 pamiętam, czuwam”.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE RODZINNEGO KONKURSU
na
„NAJPIĘKNIEJSZĄ SUKIENKĘ DLA MATKI BOŻEJ I JEJ SYNA”

        Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Podczas nabożeństw majowych razem z Maryją uwielbiamy Pana Jezusa. Rozpoczynamy go od uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, której wizerunek czcimy w obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. W tę uroczystość wysławiamy Boga za niezwykły dar, jakim jest dla nas Maryja – Matka i Królowa. Jezus kocha swoją Mamę i bardzo chce, abyśmy my też Ją kochali. Dlatego przed swoją śmiercią powiedział do Swojego Ucznia: „Oto Matka Twoja” (J 19,27 a). W ten sposób oddał Swoją Mamę nie tylko Janowi, ale też każdemu z nas. Tak jak uczył nas św. Jan Paweł II, podczas Eucharystii, razem z Maryją stajemy pod krzyżem Jezusa. Oddajemy się Maryi pod opiekę, a Ona czuwa nad nami jako nasza Matka i Królowa.

         Z tej okazji uczniowie z klas 0-3 naszej szkoły wzięli udział w konkursie i zaprojektowali  najpiękniejszą  sukienkę  dla  Matki Bożej i Jej Syna.

        Na konkurs wpłynęło 31 prac. Wszystkie były wykonane na wysokim poziomie. Okazały się niezwykle pomysłowe i pracochłonne. Wiele z nich stanowiło swoiste perełki artystycznego popisu. Technika prześcigała technikę. Powstawały małe dzieła sztuki. Były propozycje czysto malarskie, powstałe przy użyciu kredek, pasteli, farb, jak i wykonane z innych materiałów artystycznego tworzywa, takich jak bibuła kolorowa, plastelina, cekiny, piasek kolorowy, koraliki, brokat kolorowy, tkaniny, guziki…

       Komisja konkursowa miała nie lada zadanie przy wyborze najciekawszych prac. Zachwycała się pomysłowością i ich oryginalnym wachlarzem możliwości i umiejętności. Podczas oceny jury brało pod uwagę następujące kryteria: oryginalność techniki oraz trudność i jakość wykonania.

Komisja nagrodziła prace następujących uczniów:

I miejsce – Adam Gruszczyński (klasa I a)
II miejsce – Milena Monica (kl. II a)
III miejsce (ex æquo) – Gabriela Łazarczyk (I b), Eryk Kowalczyk (kl. II b)

 

Wyróżnienia otrzymali:

Laura Brania, Aleksandra Pytel, Dawid Wieczorek („0”A), Kornelia Littner („0”B), Zofia Gierek (kl. I a), Zofia Bryła (kl. II b).

 

        Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie pokonkursowej. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i słodycze ufundowane przez Dyrekcję szkoły i Księży parafii Ryczów.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za włączenie się w dzieło uczczenia Maryi i artystycznej modlitwy do Niej i Jej Syna Jezusa Chrystusa.

Marzena Kozioł

Godło Polski

ZOBACZ


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Ważne strony

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1010

W poprzednim tygodniu: 1025

W tym miesiącu: 2205

W poprzednim miesiącu: 3706

Wszystkich: 185528