Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

Projekty i przedwakacyjny czas w świetlicy

Utworzono dnia 24.06.2025

124. Projekty i przedwakacyjny czas

Utworzono dnia 24.06.2025, 22:02

Projekty edukacyjne i przedwakacyjny czas w naszej świetlicy

        W okresie od lutego do czerwca bieżącego roku, jako grupa świetlicowa, przystąpiliśmy do realizacji Ogólnopolskich Projektów Edukacyjnych:  „Multisensoryczne poznawanie świata” oraz „ 20 kroków do lata”, w którym wzięliśmy udział po raz drugi.

        Celem projektu „Multisensoryczne poznawanie świata”  było zaspokajanie potrzeb tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności, rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej, motoryki małej, orientacji przestrzennej oraz inicjowanie i promowanie twórczości dzieci.  W ramach projektu wykonaliśmy następujące  zadania: przestrzenny napis „kreatywność”, cykl życia bociana w formie pracy przestrzennej, turystyczna mapa Polski okiem dziecka – promowanie walorów swojej miejscowości w formie gazetki oraz ścieżka sensoryczna.

        Z kolei w projekcie „20 kroków do lata” zrealizowaliśmy 15 zadań, które dotyczyły tematyki przyrodniczej, plastycznej oraz kulinarnej:  Gniazdo Ptaka, Malowanie kamieni, Marsz w poszukiwaniu oznak wiosny, Motyle z papierowych talerzyków, Eksperyment: kiełkowanie roślin, Zajączek ze skarpetki, Makaronowe jajka wielkanocne, Kwiat wiśni, Sadzenie kwiatów, Wiosenna mandala z natury, Słuchanie odgłosów przyrody, Malowanie na folii, Obserwacja przyrody przez lupę, Lemoniada cytrynowa, Piknik na łonie natury. Realizacja projektów umożliwiła nam zdobywanie nowych doświadczeń oraz  znacząco wpłynęła na rozbudzenie naszej kreatywności. Po ukończeniu projektów uzyskaliśmy certyfikaty/dyplomy dla naszej grupy oraz szkoły.

        Ostatnie miesiące bieżącego roku szkolnego upłynęły nam pod znakiem radości,  kreatywności i wspólnej zabawy. Był to czas bogaty w wydarzenia, które dostarczyły nam wiele pozytywnych wrażeń. Pamiętaliśmy o ważnych dla nas  świętach – Dniu Mamy i Taty. Własnoręcznie wykonaliśmy upominki, które stały się pięknym wyrazem naszej miłości i wdzięczności. Uczciliśmy także własne święto – Dzień Dziecka. W tym dniu stworzyliśmy salę kinową z popcornem i oglądaliśmy wspólnie wybrane bajki, jak w prawdziwym kinie.  Końcem czerwca, skupiliśmy się na zbliżających wakacjach. Opowiadaliśmy o naszych wakacyjnych planach, podróżach oraz przypomnieliśmy zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego, a także numery alarmowe. Zbliżając się wielkimi krokami do zakończenia roku szkolnego, tworzyliśmy  różne prace plastyczne o tematyce przybliżającej nas do wyczekiwanego odpoczynku.  Zajęcia zakończyliśmy pozytywnym podsumowaniem naszego wspólnego roku. Każdy wychowanek świetlicy otrzymał drobny upominek, w postaci „uśmiechniętego”  breloczka, jako podziękowanie za czynny udział w zajęciach świetlicowych.

        Czas spędzony na świetlicy szkolnej był pełen uśmiechu, zaangażowania i wspólnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

        Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Wychowawca świetlicy
Bernadetta Zając

Godło Polski

ZOBACZ


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2025
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Ważne strony


Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 589

W tym miesiącu: 561

W poprzednim miesiącu: 3585

Wszystkich: 229343