Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

Spotkanie z dietetykiem

Utworzono dnia 11.05.2026

114.Zasady zdrowej diety - spotkanie z dietetykiem

Utworzono dnia 11.05.2026, 19:37

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

        7 maja w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z  panem Andrzejem Nowakiem - dietetykiem, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania. Wykład był pełen praktycznych wskazówek i przykładów pokazujących, jak ważny wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację i zdrowie ma codzienna dieta. Zajęcia odbyły się dla uczniów klas 4 – 8.

        Podczas spotkania pan dietetyk opowiadał o zasadach zdrowego żywienia, znaczeniu regularnych posiłków, odpowiednim nawodnieniu. Tłumaczył, jak scrollowanie w Internecie wpływa na zjadanie większej ilości jedzenia. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego warto ograniczać słodycze, fast foody i napoje gazowane, a częściej sięgać po warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Poznaliśmy też „talerz zdrowego żywienia”.

        Dużym zainteresowaniem cieszyła się część poświęcona najczęstszym błędom żywieniowym popełnianym przez młodzież. Prowadzący zwrócił uwagę na to, jak ważne jest jedzenie śniadania oraz dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości energii w ciągu dnia. Spotkanie było bardzo interesujące i pozwoliło nam zdobyć cenną wiedzę, która pomoże dbać o zdrowie i lepsze samopoczucie każdego dnia.

Maja Mruczek

Godło Polski

ZOBACZ


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Ważne strony


Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1215

W poprzednim tygodniu: 1094

W tym miesiącu: 1215

W poprzednim miesiącu: 5384

Wszystkich: 278956