Teatralne spotkanie klas 4 - 6
80.Teatralne spotkanie klas 4-6


Spotkanie z Marry Lennox
Wyjazd klas 4-6 do WCK
na spektakl ,,Tajemniczy ogród”
W poniedziałek (9 marca 2026 r.) młodsze klasy szkoły podstawowej wybrały się do Wadowickiego Centrum Kultury, by obejrzeć sztukę na podstawie książki pt. ,,Tajemniczy ogród” F.H. Burnett. Tekst literacki na język teatru przełożyli aktorzy z Teatru Nowoczesnego w Krakowie.
W czasie spektaklu z zaciekawieniem śledziliśmy losy dziewczynki, która z Indii (po śmierci rodziców) trafiła do wielkiej angielskiej posiadłości wuja Cravena. Naszą uwagę przykuła kolorowa scenografia i stroje aktorów. Całe przedstawienie przeplatane było licznymi piosenkami i układami choreograficznymi. Efekty świetlne dodawały atrakcyjności całemu przedsięwzięciu.
Sztuka przypomniała nam, że dbanie o relacje jest bardzo ważne; nie można poddawać się po stracie kogoś bliskiego, a kontakt z naturą okazuje się lekarstwem na wszystko.
klasa 6b





























