Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

5. Smacznie i zdrowo – koktajl bananowy

Utworzono dnia 25.10.2017, 09:37

        14 października przedszkolaki  z panią udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć, jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Była to doskonała okazja do obejrzenia bogactwa barw i kształtów różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu. Dzieci rozpoznawały i nazywały znane warzywa i owoce, a także zdobywały wiedzę na temat innych, nieznanych odmian. Poznały także zawód sprzedawcy. Na zakończenie podziękowały sprzedawczyni  za miłe przyjęcie. Była to bardzo ciekawa  i pouczająca wycieczka.

         Po powrocie do przedszkola dzieci z panią postanowiły zrobić pyszny koktajl bananowy. Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu – blenderem oraz jego działaniem. Potem obserwując pracę pani, uczestniczyły w niektórych czynnościach przygotowujących koktajl. Przedszkolaki uczestniczyły w dokładnym odmierzaniu składników. Do przygotowania koktajlu wykorzystaliśmy: maślankę, jogurt, banany, pomarańczę i miód.

         Na koniec wszyscy z przyjemnością degustowali samodzielnie przygotowany napój.  Teraz wszyscy wiedzą, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców i nabiału.

Godło Polski

ZOBACZ


Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2026
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Ważne strony